Důležité sdělení !!!

Vážení rodiče,
moc si vážíme vaší spolupráce v situaci s výskytem salmonelózy. Požádali jsme vás o vyšetření dětí, které ještě na výtěru nebyly, aby se děti, které onemocnění prodělaly, již mohly postupně vracet do „čistého prostředí“.
Vážíme si vašeho zodpovědného přístupu. Po provedení prvních preventivních vyšetření byl k dnešnímu dni zjištěn u 3 dětí pozitivní nález. Tyto děti byly naprosto bez příznaků a dle sdělení hygienika se nejedná o další nové šíření onemocnění. Hygienikem nastavená hygienická opatření ve školce jsou dostatečná a zabraňují šíření onemocnění (nákaza vzniká z nedostatečné hygieny při používání wc). Proto je pro nás teď nejdůležitější vyloučit z kolektivu děti, které v trávicím traktu bakterii Salmonelly mohou mít.
Ještě jednou děkujeme a pevně věříme, že s vaší pomocí dokážeme toto náročné období co nejdříve překonat.
Věřte, že je nám moc líto celé situace a hlavně dětí, které si prošly velkým trápením. Zdroj infekce zatím nebyl zjištěn. Jsme v neustálém kontaktu s Hygienou hl. města Prahy a poskytujeme jim veškeré možné informace, abychom se společně dopátrali příčiny.
Budeme se snažit všem dětem alespoň trochu dopřát trochu radostného rozptýlení (např. divadélko, bublinový kouzelník apod.) V příštím pololetí se budeme také snažit snížit částky za úhradu kroužků dětem, které dlouhodobě do školky nechodily.
Děkujeme za pochopení a podporu